Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-07-2019 13:22:12

İL BAŞKANIMIZ UĞUR GİRESUN'UN 15 TEMMUZ MESAJI

Uğur Giresun, 15 Temmuz'un yıl dönümüne ilişkin yayınladığı mesajda, "Kanlı darbe girişiminin karşısında tarihi bir direniş gösteren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duygularımızı iletiyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz her daim kalplerimizdeki mümtaz yerini koruyacaklardır" dedi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin tarihimizdeki en alçak teşebbüslerinden biri olduğunu vurgulayan Uğur Giresun, şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz, tarihinin en alçak ihanetlerinden birisini, takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde yaşamıştır. O gece, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup üniformalı hain, uzun süreden beri hazırlandıkları darbe planını uygulamaya koymuş, ancak bu darbe girişimi halkımızın olağanüstü ve tarihi direnişiyle sonuçsuz kalmıştır.

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ KALPLERİMİZDEKİ MÜMTAZ YERİNİ EBEDİYEN KORUYACAKLARDIR

Devletimizin güçlenip kalkınmasından rahatsız olan karanlık güçlerin piyonu FETÖ mensupları, halkımızın alın teriyle ve vergileriyle alınan, vatanımızın korunması ve halkımızın güvenliğinin sağlanması için kullanılması gereken savaş uçaklarını, tankları ve helikopterleri devletimizin milletimizin kendisine karşı kullanmışlardır.

Ancak tarih boyunca değerlerinden, hürriyetinden ve istiklalinden ödün vermeyen necip milletimiz, iradesine, demokrasisine, seçilmiş Cumhurbaşkanına ve hükümetine karşı başlatılan bu hain darbe girişimini, muhteşem direnişi ve dayanışma gücüyle geri püskürmüştür.

Bu direniş İstiklal mücadelemizdeki direnişle aynı ruhtan beslenmektedir.

Milletimizin dik duruşu ve devletimize bağlı kahraman kolluk güçlerimiz sayesinde bir gecede bastırılan bu darbe teşebbüsünün sonucunda, çoğunluğu sivil vatandaşımız olmak üzere 252 insanımız şehit olmuş ve 2 binin üzerinde vatandaşımız ise yaralanmıştır. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerini ebediyen koruyacaklardır.

15 Temmuz’un ardıından yediden yetmişe tek yürek olan Türk Milleti, yeni bir darbe teşebbüsünü önlemek, demokrasisine sahip çıktığını göstermek amacıyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutmuş, ülkemizin artık darbelere geçit vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, halkın tercihini görmezden gelenlere unutamayacakları bir ders vermiştir.

HALKIMIZ TARİHE GEÇECEK BİR KAHRAMANLIK DESTANI YAZDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve liderliği sayesinde vatandaşlarımız hiç tereddüt etmeden en kısa zamanda FETÖ’cü hainlere karşı göğüslerini siper etmişlerdir. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrıyla birlikte meydanlara akın eden halkımız, hainlerin mermilerine aldırış etmeden tankların önüne yatarak, çok büyük bir tehlikeyi son anda bertaraf etmeyi başarmış ve tarihe geçecek yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır.

15 Temmuz zaferimiz büyük bir fedakarlığın eseridir. Bu zafer, milletimizin direnişinin yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur.

O gece Sinoplu şehidimiz Ömer Can Açıkgöz gibi, Ömer Halisdemir gibi, Ayşe Aykaç gibi nice kahramanlarımız, bu topraklarda Çanakkale ruhunun ve milli birlik şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün birliğimize, beraberliğimize ve demokrasimize güç katmasını diliyor, şanlı direnişin kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.